Ogłaszamy wynajem naszej sali sportowej
- przez
- Admin

Ekologiczny sukces Zofii
- przez
- Admin
Serdecznie gratulujemy Zofii Chalak, która w dniach 6-7.06 wzięła udział w etapie centralnym Olimpiady Ekologicznej i zdobyła tytuł finalistki. Zofia wykazała się naprawdę szczegółową wiedzą dotyczącą różnorodnych zagadnień z dziedziny ekologii.
Jest to piękne zwieńczenie ekologicznych sukcesów Zofii w tym roku.
PEREGRYNACJA MUZEALNO-TEATRALNA X
- przez
- Admin
30 maja odbyła się X PEREGRYNACJA w roku szkolnym 2025/26, ponownie do Warszawy. Wizytę w stolicy uczniowie rozpoczęli zwiedzaniem Wilanowa, gdzie spacerowali po barokowych ogrodach i parku angielskim otaczających letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego. Odwiedzili także mieszczące się w miejscu dawnej ujeżdżalni pałacowej Muzeum Plakatu. W placówce prezentowane są zbiory plakatu polskiego, od XIX wieku po współczesność. Zwiedzając z przewodnikiem, uczniowie mogli prześledzić przemiany kulturowe oraz polityczno-społeczne odzwierciedlane w grafice. Szczególną wartością wizyty było zapoznanie się z niezwykłą historią polskiej szkoły plakatu, stanowiącej fenomen na tle ogólnoświatowej sztuki graficznej.
Peregrynację zwieńczyły "Trojanki" Aleksandry Bielewicz w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, spektakl inspirowany kilkoma tekstami traktującymi o losie kobiet trojańskich (m.in. "Trojanki", "Hekabe" Eurypidesa, wiersze Szymborskiej). Redefinicja antycznego chóru, niejednoznaczna scenografia i dynamiczna muzyka stworzyły uniwersalną opowieść o ciężarze doświadczenia wojny.
Uroczysta gala zakończenia LVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
- przez
- Admin
W piątek, 29 maja 2026 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczysta gala zakończenia LVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
LO św. Marii Magdaleny reprezentowała Ewa Dziwińska z klasy 2A - LAUREATKA z II LOKATĄ. Ewa odebrała pamiątkowy dyplom i nagrody z rąk p. ministry Katarzyny Lubnauer oraz organizatorów OLiJP, p.prof. Teresy Kostkiewiczowej, p.prof. Teresy Dobrzyńskiej oraz p.prof. Tomasza Chachulskiego.
W trakcie uroczystości wyróżniono także najlepszych młodych językoznawców w Polsce - wśród nich również znalazła się Ewa, która została ponadto wyróżniona przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza za najlepsze ujęcie tematu z romantyzmu (specjalizacją Ewy była "Maria" Malczewskiego).
Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!
FILOZOFICZNY SUKCES KLARY
- przez
- Admin
Nasza tegoroczna maturzystka Klara Kaczmarek uzyskała wyróżnienie na Międzynarodowej Olimpiadzie Filozoficznej. Wyróżnienie (honourable mention) otrzymało 20 osób na świecie, a medalistów było 13.
Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy samych sukcesów!










